Кабінет здорової дитини у Херсоні

Шановні батьки! У вас народився малюк?  Ви планували і чекали його народження? Або він з’явився раніше, чим ви планували?  Та це вже для вас, безумовно,  не має ніякого значення!  Бо на даний час тільки ваша дитина має для вас сенс! Вона на першому місці в вашому житті! Вона найкраща, вона сама улюблена!   Та ви, як і всі батьки в світі,прагнете зробити все для щастя і здоров’я своєї дитини.

Однак, у вас багато питань  і  ви не знаєте, як вирішити конкретну проблему? Малюк весь час плаче? Відмовляється від годування? Мало та неспокійно спить?  В нього з’явився висип? Ви не знаєте, чим і коли його годувати, як його вдягати? У мами не вистачає грудного молока?   В вашій родині є спадкові захворювання (наприклад, цукровий діабет)  та ви через це хвилюєтесь за майбутнє своєї дитини? І ще, і ще, і ще………Так, питань буде все більше!

Ми вам допоможемо. Приходьте і дитинку приносьте!

КАБІНЕТ ЗДОРОВОЇ ДИТИНИ

Види діяльності:

 1. Виховання, вигодовування здорової дитини раннього віку (0-3роки).                                                                                                                     
 2. Лікувально-профілактичні заходи при «фонових» захворюваннях в ранньому віці (анемія, діатези, рахіт, недостатня або надмірна вага, реконвалесценти перинатальної патології (ризик спадкової сімейної патології  та ін.).
 3. Пропаганда грудного вигодовування дітей.

ФОРМИ РОБОТИ.

 • індивідуальні консультації малюків та надання батькам рекомендацій з вигодовування дитини (складання меню, надання рецептів виготовлення блюд за віком, призначення лікувального харчування ), складання помісячного добового режиму сну, навчання батьків комплексам щоденного  профілактичного масажу та гімнастики відповідно до віку дитини, надання рекомендацій з виховних заходів (виходячи з попередньої оцінки психо-моторного розвитку), надання рекомендацій матері-годувальниці .
 • лікування анеміі, рахіту, ексудативно-катарального діатезу, інших конституційних діатезів, наслідків порушеного вигодовування (недостатня або надмірна вага) у дітей раннього віку, лікування гіпогалактії у матері-годувальниці.
 • тематичні групові тренінги з зазначеної проблеми. Формування груп здійснювати за віком малюків, патологією, особливостями харчування              ( грудне, штучне, лікувальне, вегетаріанське).
 • робота на сайтах: статтІ на відповідні теми, рекомендації, відповіді на питання, реклама діяльності кабінету.

Актуальність кабінета здорової дитини у Херсоні

 1. Враховуючи поступову реорганізацію педіатричної дільничної служби в службу на засадах сімейної медицини, відчувається недостатня увага до зазначених питань з боку сімейних лікарів. Проблеми людей похилого віку, зниження рівня серед дорослого населення серцево-судинних хвороб, онкопатології, туберкульозу, займають основну частину їх робочого часу.
 2. Робота з дітьми у сімейного лікаря, в основному, зводиться до лікування гострих та хронічних захворювань.
 3. Ситуація ускладнюється відсутністю  роботи «кабінетів здорової дитини», які функціонували при дитячих поліклініках багато років тому.
 4. До того ж, останнім часом, помітно відсутні матеріали з цієї проблеми в засобах масової інформації, які зведені лише до рекламних.

"З власного досвіду, бачу труднощі в пошуках батьками інформації в тому числі  в  інтернеті, де  масово доступна, в основному, окрема реклама. Таким чином, часто  батькам  доводиться «навчатися» лише один від одного на своїх форумах, через відсутність кваліфікованої допомоги."